Pelletite kojuvedu

Puidugraanulite laialivedu toimub kuni 5 aluse tellimisel väikesegabariidilise furgoonautoga (2,6 x 7,6 m). Masin on varustatud tagaluuktõstukiga ning kahvelkäruga aluste vedamiseks. Suurema koguse tellimisel on olemas transpordivõimalus suurema veoautoga.

Pelleti hinnakiri sisaldab transporti Sakust 30 km raadiuses. Kui Teie elamine on kaugemal, siis teeme Teile personaalse pakkumise.

Tarneaeg

Graanul on meil laokaubana alati olemas. Tellimise hetkest tarneni võib minna maksimaalselt 2-3 tööpäeva.

Välised kvaliteedimäärajad

Estonian pellets clear

Tihtipeale hinnatakse graanuli kvaliteeti tema värvuse järgi. See pole aga kõige õigem lähenemine. Tumedat värvi graanuli näol võib küll olla tegemist ülearuses koguses puukoort sisaldava tootega, kuid põhjuseid võib olla ka mujal. Tumeda pelleti annab ka märja saepuru kasutamine tooraines ja/või toorme pikaajaline ladustamine ning puuliigile iseloomulik värvus.

Hele graanul viitab toormele, mida pole graanuli tootmisprotsessis enam täiendavalt kuivatatud ning seetõttu on tema niiskuse sisaldus kõrgem. Viimane aga tähendab madalamat kütteväärtust. Kõige õigem on uurida tootjalt või edasimüüjalt graanuli kohta ning võimalusel küsida ka kvaliteedisertifikaati, kus erinevad tehnilised näitajad kirjas.

Teine oluline tegur on purusus e. peenosakeste kogus graanuli hulgas. Seda on hea kontrollida läbipaistvasse kotti pakitud graanulil. Tuleb pöörata lamavas asendis olnud kott teistpidi ning alla vajunud puru kogus on kenasti näha. Puruvaba graanulit leida pole võimalik, sest graanuli hõõrdumisel tekib seda mingil määral alati. Puru ei tohiks olla üle 1%, aga silmaga hindamisel tekib õige tunnetus kogemustega.